DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

B3D wspiera lekarzy

22.05.2020 12:00:00

Podziel się

Akcja #drukujdlalekarza zainicjowana została przez pracowników Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Drukowanie przyłbic to odpowiedź na apel służby zdrowia dotyczący braków zaopatrzenia w środki ochrony indywidualnej. Akcję wspierają też firmy prywatne. Jedną z nich jest B3D s.c., wystawca targów 3D Solutions.

Poznańscy inżynierowie przestawili produkcję komercyjnych projektów na drukowanie przyłbic ochronnych dla lekarzy. W tym trudnym czasie, trzeba działać w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” i wykorzystywać posiadane zasoby dla wsparcia lekarzy – przekonują właściciele firmy.

Firma działa wspólnie z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej, który drukuje ramy do przyłbic i przekazał wytyczne projektu zaakceptowanego przez lekarzy.

Technologia druku 3D daje możliwość wydruku w materiałach o odpowiednim stopniu twardości i wysokim stopniu wytrzymałości, a użycie specjalistycznych drukarek 3D pozwala uzyskać doskonałe efekty. Właściwości filamentu - materiału używanego do druku pozwalają B3D na wydruk ram, które są dopasowane do przyłbic, tworząc ochronę dla lekarzy.

- Filament to ogólnodostępny materiał, który jest na wyposażeniu każdej firmy zajmującej się drukiem 3D, teraz wykorzystujemy go dla drukowania ram do przyłbic" – tłumaczy wspólnik Piotr Piechocki i wyjaśnia, że : "druk jednej ramy to czas ok. 1,5 h. Drukarki pracują praktycznie całą dobę, w pierwszej przekazanej przez B3D partii było 50 ram, w druku jest kolejna partia". Wydrukowane ramy firma przekazuje Politechnice Poznańskiej, gdzie pracownicy naukowi i studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej dopasowują ramy do przyłbic i gotowy produkt wysyłają do szpitali w Poznaniu i okolicy.

B3D s.c. to firma, która na rynku polskim i zagranicznym działa od 6 lat. Dzięki swej kompleksowej obsłudze, obejmującej cały proces inżynierii odwrotnej (reverse engineering) wyróżnia się spośród firm, które świadczą usługi z zakresu druku 3D, skanowania 3D albo modelowania 3D. Usługi wykonywane są nie tylko dla branży medycznej, ale przede wszystkim dla przemysłu, odlewni czy logistyki i planowania przestrzeni produkcyjno-magazynowej.

Więcej informacji na" www.b3d.com.pl