DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Gala Nagród Polskiej Branży Druku 3D

28.02.2019 12:00:00

Podziel się

- Gdy jesienią 2014 roku po raz pierwszy pojawił się pomysł organizacji plebiscytu, w którym nagradzane byłyby polskie firmy tworzące rodzimą branżę druku 3D, byliśmy w całkowicie innym miejscu niż obecnie - mówią o początkach konkursu Nagród Polskiej Branży Druku 3D organizatorzy. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się 27 lutego. Zeszłoroczna konferencja "Druk 3D w metalu" otrzymała prestiżową nominację w tym konkursie. To docenione przez jury wydarzenie towarzyszyło Targom 3D Solutions 2018.

 

Jak przekonują organizatorzy plebiscytu w 2014 r, kiedy powstała idea tego przedsięwzięcia rynek był niewielki, firm go tworzących było niewiele – a wielu istotnych dziś graczy nie istniało w ogóle, lub stawiało dopiero pierwsze kroki w branży. Dziś druk 3D jest wciąż relatywnie niszowym sektorem, jednakże lada młodości ma już zdecydowanie za sobą. Weszliśmy w etap stabilizacji i usystematyzowanego wzrostu – coś co kilka lat temu było ciekawostką, bądź nowinką techniczną, teraz jest rzeczywistością.

Centrum Druku 3 D do udziału w głosowaniu zaprosiło przedstawicieli firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie wzięło w nim udział 91 osób, które nagradzały firmy, urządzenia, wydarzenia oraz osobistości druku 3D w 16 różnych kategoriach.

Zasady głosowania były następujące:

  • jest 16 kategorii, a w każdej z nich min. 5 nominowanych firm / urządzeń / wydarzeń / osób
  • jurorzy oceniali po 3 pozycje z każdej kategorii
  • głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych było 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane były 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany był 1 punkt
  • nie można było głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie był traktowany jako nieważny.
Po raz pierwszy po raz pierwszy towarzyszyło jej również inne wydarzenie dedykowane firmom z branży addytywnej, czyli Mistrzostwa Polski w Druku 3D.
Wyniki konkursy i szczegóły na: www.centrumdruku3d.pl