DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Kiedy warto rozpocząć naukę projektowania 3D?

26.09.2019 12:00:00

Podziel się

Młodzi inżynierowie mogą praktykować już od najmłodszych lat!

Odkąd Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło program cyfryzacji polskich szkół, placówki otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe i edukacyjne, celem wprowadzenia innowacji pedagogicznych w szkołach. Niewiele osób wie, że jednym z głównych filarów tego programu jest umożliwienie dzieciom nauki projektowania cyfrowego oraz druku 3D.

Czego uczy projektowanie 3D?

  • to proces kreowania pomysłu w mózgu dziecka;
  • przekuwanie wizji dziecka na coś realnego;

Projektowanie 3D współcześnie wykorzystywane jest nie tylko przez inżynierów, ale także grafików komputerowych, stomatologów, architektów czy artystów, dlatego warto rozwijać te umiejętności już od najmłodszych lat. Dla szkolnych adeptów powstał specjalny program - 3D SOLIDWORKS - i wyjątkowa nakładka, która ułatwia korzystanie z niego.

Dla najmłodszych to doskonała okazja by poznać taką pracę od środka. Niektórzy inżynierowie dopiero na studiach mają po raz pierwszy możliwość programowania 3D dopiero na studiach. Biorąc pod uwagę fakt, że nowe technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, ten moment jest zdecydowanie za późny. Dzieci już w wieku 13-16 lat powinny mieć możliwość poznania programów do projektowania 3D, a niektóre poradniki przygotowane są nawet pod dzieci w wieku 6-12 lat.

Jeśli ten temat jest dla Was interesujący, zachęcamy do lektury tego ARTYKUŁU.