DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Kompozyty w druku 3D - webinar CadXpert

Podziel się

Rozwój technologii oraz rosnące oczekiwania użytkowników wymagają coraz to nowych tworzyw obniżających koszty produkcji, a jednocześnie wykazujących lepsze właściwości od tradycyjnych materiałów. Kompozyty w druku 3D są z powodzeniem stosowane jako materiały konstrukcyjne. Firma CadXpert, wystawca targów 3D Solutions już 23 marca o godz. 11:00 organizuje bezpłatne webinarium, które przybliża zagadnienie wykorzystania kompozytów w druku 3D.

Podczas krótkiego szkolenia online zostaną omówione funkcje modelowania w NX CAD oraz parametry drukowania 3D w technologii FDM.

  • Webinarium: Kompozyty. Druk 3D i modelowanie w NX CAD
  • 23 marca (wtorek)
  • godz. 11:00 (czas trwania ok. 1h)
  • Bezpłatna rejestracja: http://bit.ly/kompozyty-webinar

W pierwszej części webinarium specjalistka ds. druku 3D z firmy CadXpert, Kinga Szeliga zaprezentuje materiały kompozytowe wykorzystywane w druku 3D takie jak: Nylon CF, ABS CF10, ABS Kevlar, PC-ABS, Diran 410MF07, Antero 840CN03.

Następnie Piotr Szymczak, specjalista NX CAD z firmy GM System wymodeluje narzędzie do wytwarzania płytek silikonowych oraz model łącznika ramy rowerowej. Oba projekty zostaną wydrukowane w technologii FDM z materiałów kompozytowych.

W drugiej części webinarium dowiemy się, jak firmy zajmujące się produkcją wyrobów kompozytowych i części z laminatów mogą wykorzystać technologię druku 3D do optymalizacji procesów wytwarzania. Model formy kompozytowej zostanie zaprezentowany najpierw w oprogramowaniu NX CAD, a później w postaci wydrukowanego elementu z przemysłowego materiału Ultem 9085.

Na webinarium zapraszają firmy CadXpert oraz GM System.

Szczegóły i agenda: https://cadxpert.pl/wydarzenia/webinar-kompozyty-druk-3d-i-modelowanie-w-nx-cad/