DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Odkryj potencjał druku 3D w przemyśle 4.0

Podziel się

Jakie możliwości daje wytwarzanie przyrostowe? Na co pozwala druk 3D i w jakich okolicznościach stosuje się go w przemyśle lotniczym, automotive czy medycznym? Dlaczego Additive Manufacturing uważa się za jeden z filarów przemysłu 4.0 i komu opłaca się inwestycja w tę technologię? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas kolejnego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 23 lutego o godz. 11:00.

Wracamy z kontynuacją serii ITM_talks, cyklu rozmów online z ekspertami branżowymi na najważniejsze w świecie przemysłowym tematy. Tym razem spotkamy się z przedstawicielami producentów i dostawców usług 3D oraz reprezentantem świata nauki, aby porozmawiać o potencjalne wytwarzania przyrostowego w przemyśle 4.0. Bezpłatna rejestracja już ruszyła! 

 A dlaczego rozmawiać o druku 3D w kontekście przemysłu 4.0? 

– Jedyną technologią wytwarzania wskazaną bezpośrednio wśród istotnych cech charakteryzujących czwartą rewolucję przemysłową jest wytwarzanie przyrostowe (ang. Additive Manufacturing). Komponuje się ono z innymi charakterystycznymi dla przemysłu 4.0 cechami, takimi jak: personalizacja, wytwarzanie na żądanie czy cyfryzacja technologii. Wytwarzanie przyrostowe, zwane potocznie „drukiem 3D” daje też prawie nieograniczone możliwości kształtowania obiektów z wielu branż - od budownictwa, po przemysł aż do medycyny i sztuki – komentuje dr inż. Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, jeden z prelegentów najbliższego odcinka ITM_talks.

W spotkaniu wezmą udział:
  • Wiktor Krupiński, Kierownik Działu R&D, VSHAPER,
  • Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający, IGUS,
  • dr inż Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Podczas tego odcinka postaramy się przybliżyć między innymi:
  • nieznane zalety i możliwości wykorzystania druku 3D w przemyśle,
  • komu opłaca się inwestycja w drukarkę 3D,
  • wykorzystanie innych materiałów niż tradycyjne w druku 3D,
  • nieoczywiste branże i sposoby wykorzystania druku 3D - w jaki sposób można wykorzystać technologię przyrostową w fabrykach

Zapraszamy już dziś do rejestracji na ITM_talks 4, które odbędzie się 23 lutego o godz. 11:00

 

PARTNER GŁÓWNY

Partnerzy merytoryczni

PARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATORZY