DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Premiery produktów i fachowa wiedza z zakresu 3D

05.06.2019 12:00:00

Podziel się

Ścieżka zwiedzania szlakiem druku 3D – otworzyła drugi dzień targów 3D Solutions. Zwiedzający mogli także skorzystać z oferty warsztatów i konsultacji dotyczących technologii przyrostowych w przemyśle.

– Trasy zwiedzania zostały opracowane przez Magdalenę Żukowską z Politechniki Poznańskiej, która jest zarazem przewodnikiem po ścieżkach – tłumaczyła Joanna Sypniewska, specjalista ds. marketingu Grupy MTP, koordynator ścieżek zwiedzania. Zwiedzanie trwa ok. dwóch godzin. Uczestnicy spacerują w kameralnych 20-osobowych grupach, dzięki czemu mają bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii.

W program druku 3D zaangażowały się firmy: GF Machining, Solutions sp. z o.o., HIROX-EUROPE, Evatronix SA, Materialise S.A., OBERON 3D L., Pietrzak i Wspólnicy Sp.j., 3D Phoenix, ExOne, SMARTTECH Sp. z o.o., B3D s.c., CadXpert – Systemy Druku 3D, UBOT Michal Melon, Voxeljet AG.

Poza ścieżką Druk 3D, uczestnicy mogli dziś obrać wycieczkę szlakiem logistyki 4.0 i przemysłu 4.0.

Targom co roku towarzyszą premiery innowacyjnych produktów. Jednym z nich w tej edycji 3d Solutions jest drukarka 3D Formlabs Form 3. Premierowy pokaz połączony z konferencją dał uczestnikom trzy godziny fachowej wiedzy na temat tego nowoczesnego urządzenia. Jak przekonywali eksperci to produkt nowej generacji, który może być wykorzystany w bardzo szerokim zakresie.

Wszyscy zainteresowani potencjałem  druku 3D mogli uczestniczyć także w prezentacji i otwartej sesji konsultingowej przygotowanej przez 3Your Mind. Jak dowodziła prelegentka Kornelia Duczmal aktualnie tylko 0.01% wszystkich tworzonych dóbr jest drukowana w 3D. Z kolei Radosław Fiołek z AMEexpert starał się uzmysłowić, że dobrze jest przekonując do wprowadzenia technologii przyrostowych w firmach produkcyjnych znaleźć w ofercie kilka części, które mogą być w ten sposób wytworzone.

Kolejny dzień warsztatów prowadziła także firma Smarttech. Uczestnicy do wyboru mieli dwa tematy: Kontrola jakości w fabrykach 4.0 i Inżynieria odwrotna w przemyśle.

Przed nami jeszcze dwa dni fachowej wiedzy podczas bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE: 3D Solutions, Modernlog, Subcontracting, Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.