DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU: 31.05-3.06.2022!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Technologie 3D mogą usprawnić procesy produkcyjne

04.06.2019 14:00:00

Podziel się

Taki wniosek płynie po analizie bogatej oferty urządzeń do druku i skanu w technologii 3D. Pierwszy dzień targów 3D Solutions za nami. Sporą atrakcją dla zwiedzających były towarzyszące ekspozycji warsztaty.

Kontrola jakości w fabrykach oraz Inżynieria odwrotna w przemyśle – to tematy warsztatów zorganizowanych przez firmę Smarttech.

- Połączenie warsztatów z tematyką targów jest bardzo trafione. Z jednej strony przychodzą ludzie, którzy już coś wiedzą na temat skanowania i druku 3D, ale z drugiej wiedza ta nie zawsze jest gruntowna. Często zaczerpnięta jest z internetu, podsłyszana gdzieś przy okazji a tutaj uczestnicy mogą się dowiedzieć jakie są fakty. Warsztatom towarzyszy wykład. Jest więc i trochę teorii. Uczestnicy warsztatów mogą nawet przynieść swój obiekt i go zeskanować. Mogą zobaczyć jak to działa,  czy uzyskane wyniki są kompatybilne z ich działalnością, tym czym na co dzień się zajmują. To jest dobra zachęta. Tutaj badają co to właściwie jest 3,  czy to się może przydać i czy się zwyczajnie opłaca. Jak zobaczą na żywo, porozmawiają z ekspertem to dostają wiedzę w pigułce. Sporo uczestników warsztatów zwraca się do nas , później, już po targach żeby dopytać, skorzystać z usługi lub po prostu kupić skaner – mówi Anna Gębarska, Dyrektor Zarządzający firmy Smarttech 3D.

Jak przekonuje metody bezdotykowe pozwalają na oszczędność czasu, przyśpieszenie procesów, szybszą digitalizację a dzięki temu sprawniej można wprowadzić produkt na rynek.

-Średni czas zwrotu w przemyśle to od 6 miesięcy do roku, także bardzo szybko. Tutaj siejemy ziarno, pokazujemy jak tak nowoczesny sprzęt może pracę zautomatyzować i usprawnić. Sporo ludzi mówi nam, że po tych warsztatach będą namawiać przełożonych na zakup takiego sprzętu - dodaje Anna Gębarska.

Warszaty odbywają się na stoisku firmy Smartech (paw. 6, stoisko 17)

Odbywają się codziennie aż do piątku.